کد مطلب : 437
شنبه ۱۸ دلو ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۹
2607
۴ دیدگاه
طرح نو

صراط مستقیم از چاپ برآمد

کتاب نبوی
«این کتاب حاصل مطالعات گسترده در حوزه مباحث کلامی است که در ابتدا در قالب پنجاه و پنج درس ارایه گردیده و در پایگاه انترنتی «المجتبی» مربوط به موسسه امام حسین (ع) به صورت صوتی و تصویری پخش گردید و سپس بنا به پیشنهاد برخی از دوستان طلبه به صورت مکتوب درامد، تا در قالب یک جلد کتاب به چاپ برسد و در اختیار دوستداران مکتب اهل‌بیت قرار گیرد. قابل تذکر است که محتوای کتاب با آنچه ضبط شده بود؛ تفاوت‌های دارد. این تفاوت مربوط به امامت و بخش اول کتاب خود را نشان می‌دهد که بالنسبه مطال زیادی اضافه گردیده است.»

کتاب صراط مستقیم به قلم حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی نبوی به تازگی از چاب برآمده و وارد بازار کتاب گردیده است. این کتاب با قطع رقعی در ۵۹۱ صفحه به زیور طبع آراسته گردیده است. این کتاب با حروف‌چینی و صفحه‌آرایی نسبتا خوب و و از نظر کیفیت چاپ، عالی با کاغذ مرغوب عرضه شده است.

در مقدمه این کتاب، که به خامه مولف محترم به نگارش گرفته شده چنین آمده است:

«رساله حاضر مشتمل بر یک دوره عقاید اسلامی است که عقاید امامیه را به صورت گذرا و روان مورد بحث و بررسی قرار داده است . هدف از تدوین این مجموعه دروس این است، که افراد مبتدی، بتوانند از محتوای این کتاب بهره ببرند و از آن به خوبی استفاده نمایند.

این کتاب حاصل مطالعات گسترده در حوزه مباحث کلامی است که در ابتدا در قالب پنجاه و پنج درس ارایه گردیده و در پایگاه انترنتی «المجتبی» مربوط به موسسه امام حسین (ع) به صورت صوتی و تصویری پخش گردید و سپس بنا به پیشنهاد برخی از دوستان طلبه به صورت مکتوب درامد، تا در قالب یک جلد کتاب به چاپ برسد و در اختیار دوستداران مکتب اهل‌بیت قرار گیرد. قابل تذکر است که محتوای کتاب با آنچه ضبط شده بود؛ تفاوت‌های دارد. این تفاوت مربوط به امامت و بخش اول کتاب خود را نشان می‌دهد که بالنسبه مطال زیادی اضافه گردیده است.»

سایت «طرح نو» تولد این اثر خوب و ارزنده را به نویسنده محترم آن جناب حجت الاسلام و المسلمین نبوی تبریک گفته و آروزی توفیق و کامیابی بیشتری را برای آن داشته و امیدوار است که تولید این اثر، آغازی برای تولید آثار گراسنگ دیگری از ایشان باشد.

امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. با سلام و احترام به جناب اقای نبوی!
  خیلی خرسندم که «حاصل مطالعات گسترده «خود» در حوزه مباحث کلامی» را به اشتراک گذاشتید و بسیار مسروم که با دغدغه و نگرانی برای نسل نو جامعه و معطوف به مبتدیان قلم به دست گرفته و احساس مسئولیت کرده اید.
  امااز زمانی که با خبر شدم که«صراط مستقیم» از چاپ برآمده و «سایت طرح نو» اطلاع رسانی و گزارش مختصری برای بینندگان فراهم کرده است، پرسشی ذهنم را به خود مشغول کرده است که می خواهم با نویسنده گرامی در میان بگذارم. پرسش این است که صراط مستقیم چه برجستگی و امتیازی ویژه‌ی دارد که نویسنده با تحمل رنج «مطالعات گسترده» و هزینه هنگفت در این تحریم زجر‌آور، آن را به نشر سپرده است؟ آیا صراط مستقیم نگاه نو، ادبیات جدید، استدالال قوی‌تر دارد که آن را متمایز از کتب دیگر می‌سازد به قول فاطمی‌نیا کتاب نویس‌های امروز ما نسخه سنگی را به خطی و خطی را به دستی و در نهایت به چاپی بدل می کند!!!! صراط مستقیم شما شامل این گفتار استاد فاطمی‌نیا نمی‌گردد؟ و تکرار مکرراتی نیست که خوانندگان را از بیراهه‌ها و کوره‌راه‌ها به بهشت موعود فرامی خواند؟ خلاصه اینکه صراط مستقیم چه نکته جدید و کدام راه راستی را فراروی مبتدیان می گذارد که زودتر و چابک تر به سعادت و خوشبختی برسد؟
  امید وارم جناب آقای نبوی با حوصله تمام همانطوریکه از ویژگی های شخصیتی اوست، به این پرسشی پاسخ بدهد. والسلام.

 2. با سلام وعرض ارادت به محضر برادر ارجمند جناب آقای حکیم. در خصوص سوال مطرح شده، حقیقت آن است که پاسخ این سوال را باید خوانندگان وعزیزانی مثل شما باید بدهد، برای خود بنده کار سختی است، منتها شاید بتوان خصوصیاتی را که ذکر می شود پاسخ سوال حضرت عالی دانست.
  یکم. کوشش شده است که بحث با رعایت فرهنگ تحقیق وبا زبان نرم وبه دور از تنش ارائه گردد. چیزی که بیشتر کتب کلامی ما از نبود آن رنج می برد.
  دوم. اصحاب دانش واهل اطلاع می دانند که علم کلام مثل هر علم دیگر در بستر زمان مسائلی جدید را در خود می پروراند. ضرورت طرح برخی مسائل افزایش می یابد وبرخی دیگر از اولویت می افتد. همین نکته باعث شده است که به مسائلی امامت خصوصا راجع به امامت امام جواد (ع)، ومهدویت توجه بیشتر شود. دربحث خاتمیت اشکالات وتفاسیر جدید در حد کتاب مد نظر بوده است و راه حل ارائه شده است. در تفسیر ماهیت معاد جسمانی باز نکاتی مطرح شده است. و…
  سوم. روان بودن کتاب به صورت نسبی وجامعیت آن در حوزه کلام قدیم، خصوصیت دیگر کتاب است. هدف آن بوده است که بسیاری از اساتید راهنمایی ودبیرستان واحیانا دانشگاه ومبلغان روحانی یک متن آماده در اختیار داشته باشند وبه سهولت مطالب لازمه را دریافت نمایند. سعی شده است که روانی متن ضرری به استحکام محتوا نزند. در هر صورت از اظهار نظر شما سپاسگزارم، وهم چنان پاسخ اصلی سوال را به عهده عزیزان می گذارم. نبوی

 3. با سلام و احترام خدمت جناب اقای نبوی!
  خیلی خوشحالم که «حاصل مطالعات گسترده خود را به اشتراک گذاشتید .
  و امید وارم که شاهد اثار بعدی تان باشیم .
  در ضمن برای تهیه این کتاب به کدام ناشر مراجعه کرد.
  ناشر کیست و

 4. بنام خدا
  سلام به محضر برادر گرانقدر جناب آقای حاتمی عزیز.
  ممنون از اظهار لطف شما، وآرزوی سعادت وتوفیق برای جناب عالی به استحضار می رساند که: کتاب در کتاب فروشی بوستان کتاب قم، ونیز کتاب فروشی رسول اکرم (ص) مربوط به جناب استاد لطفی دام عزه، ونیز کتاب فروشی برادران علی زاده نزد حسینه ارک قابل دسترسی است. موفق باشید.

دیدگاه شما