کد مطلب : 1281
دوشنبه ۲ حمل ۱۳۹۵ - ۱:۲۱
20184
یک دیدگاه
طرح نو

بهار طبیعی آمد اما از بهار تاریخی خبری نیست!!؟

پوستر نوروز ۲
«سایت «طرح نو» فرارسیدن سال نو تقویمی و مقدم بهار طبیعی را به هم‌وطنان بی ‌بوریا و بی‌ستاره خویش تبریک گفته و فرارسیدن سال نو تاریخی و بهار زیبای اجتماعی را برای مردم خویش آرزو دارد تا شاید در آن بهار، زمینه‌ی برای آدم‌های بی‌‌بوریا و بی‌ستاره فراهم ‌گردد که در زمین صاحب بوریا و ‌در آسمان صاحب ستاره گردند. بیایید با نیروی اراده و معجزه آگاهی سال نو تاریخی و بهار اجتماعی را خودمان برای خویش خلق نماییم و از این وضعیت اسف‌ناک بی‌بوریایی و از این فقر و درد بی‌ستارگی خارج شویم و جهان اجتماعی‌ای را بیافرینیم که مستحق آن هستیم.»

سال ۱۳۹۴ که دوره کودکی، جوانی، پیری خویش را گذراند و به پایان مرحله تاریخی‌اش رسید کوله‌بارش را جمع کرد و رفت و جایش را به سال نو ۱۳۹۵ سپرد. این لحظه‌ها، لحظه‌های بسیار حساس، لطیف، زیبا و پر از آواهای دل‌نشین و نواهای سحرآگین است. هوای بهاری‌اش روح‌ها را نوازش، احساس‌ها را پردازش، خیال‌ها را جوشش و اندیشه‌ها را آرامش و دل‌ها را نشاط و خاطرها را انبساط می‌بخشند. زمان، زمان آهنگ رویش، سمفونی نمایش و موسیقی خیزش و رستاخیز چشم‌انداز نوازش است. از هر کوی و برزن و از هر کوچه و روزن زمزمه‌های بهار و هلهله‌های بی‌شمار و شور و شوق آشکار شنیده می‌شود.

بهار طبیعی و سال نو تقویمی ما از راه رسید و محیط طبیعی‌مان را سرشار از زیبایی و جلوه‌های سحرآمیز رنگ آفرینی کرده و هوای جان‌بخش و نسیم نشاط‌انگیز را به نفس‌های شکسته و روان‌های خسته هدیه داده و زمینه نشاط و انبساط را برایمان فراهم نموده است اما حیف و صد حیف که محیط اجتماعی با محیط طبیعی‌مان همسانی و همسویی ندارند. محیط طبیعی زمینه شادی و انبساط و … را فراهم کرده ولی محیط اجتماعی‌مان اجازه شادی و خوشحالی را به ما نمی‌د‌هد. بهار تقویمی آمد و فرش طبیعت را مزین به زیبایی کرده و در پیش‌قدم‌ها مان گسترانیده اما افسوس! که بهار تاریخی‌مان همچنان در زیر لایه‌های سنگین جهل و جور زمستانی مدفون است و توان و رمق جوانه زدن و سر کشیدن در این فضای سرد و یخبندان اجتماعی را ندارد.

سال نو خورشیدی و بهار طبیعی را طبیعت خلق می‌کند و با حرکت زمین در مدار خورشید بهار طبیعت آفریده می‌شود و با خود زیبایی‌ها و طراوت‌های بهاری را به ارمغان آورده و قدرت کلک آفرینش خویش را به نمایش گذاشته و آهنگ یک آغاز را سروده و با روح سرشار از مستی و نیروی سرشار از شادی می‌خواند. خلق کردن و به وجود آوردن سال نو خورشیدی و بهار طبیعی کار طبیعت است و ما نمی‌توانیم نقشی در آن داشته باشیم اما در خلق کردن و آفریدن سال نو تاریخی و بهار اجتماعی، ما خود مان نقش‌آفرین هستیم. این بهار و این فصل نو اجتماعی مرهون تلاش، اراده و آگاهی و ظرفیت و توسعه انسانی ماست. سال نو تاریخی و بهار اجتماعی نیروی محرکه و عامل آفریننده‌شان آگاهی‌ها، اندیشه‌ها و اراده‌های انسانی هستند و نیروهای اجتماعی‌اند که باید به مرحله از تعالی انسانی و کمال اخلاقی برسند که بتوانند سال نو تاریخی آفریده و در تقویم تاریخ سیاسی، اجتماعی و …. خویش به ثبت رسانده و از مزایا و فواید آن بهرمند گردیده و به آسایش اجتماعی و آرامش سیاسی رسیده و زندگی انسانی را خلق نمایند.

سایت «طرح نو» فرارسیدن سال نو تقویمی و مقدم بهار طبیعی را به هم‌وطنان بی ‌بوریا و بی‌ستاره خویش تبریک گفته و فرارسیدن سال نو تاریخی و بهار زیبای اجتماعی را برای مردم خویش آرزو دارد تا شاید در آن بهار، زمینه‌ی برای آدم‌های بی‌ بوریا و بی‌ستاره فراهم ‌گردد که در زمین صاحب بوریا و ‌در آسمان صاحب ستاره گردند. بیایید با نیروی اراده و معجزه آگاهی سال نو تاریخی و بهار اجتماعی را خودمان برای خویش خلق نماییم و از این وضعیت اسف‌ناک بی‌بوریایی و از این فقر و درد بی‌ستارگی خارج شویم و جهان اجتماعی‌ای را بیافرینیم که مستحق آن هستیم.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. […] بهار طبیعی آمد اما از بهار تاریخی خبری نیست!!؟ | سایت طرح… […]

دیدگاه شما