کد مطلب : 765
چهارشنبه ۱۳ جوزا ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
1478
فاقددیدگاه
«طرح نو»

جرم انگاری تروریسم، از چاپ برآمد

کتاب نبوی ۱
«این اثر، دومین اثر از جناب حجة الاسلام و المسلمین محمدهادی نبوی است که به تازگی از چاپ برآمده و وارد بازار کتاب گردیده است. این کتاب همان‌طوری که از عنوانش پیداست پیرامون موضوع «تروریسم» است. این کتاب در قطع جیبی طراحی و به زیور طبع آراسته گردیده است. بریده از فرم نسبتا خوب و احیانا کاستی‌های ظاهری و شکلی آنان می‌توان اذعان نمود که این کتاب به موضوع نو و مبتلابه جهان امروز عموما و جهان اسلام خصوصا از منظر دو مذهب فقهی، (فقه جعفری و حنفی) که شاید بیشترین پیروان را در میان مسلمانان داشته باشد توجه کرده و جرم‌انگاری تروریسم را از منظر این دو فقه به کاووش گرفته و به تحقیق نشسته است.»

جرم انگاری تروریسم

(از منظر آموزه‌های فقه جعفری و حنفی)

مولف محمد هادی نبوی

ناشر: مجمع علمی و فرهنگی مجد

امروزه که تروریسم آسایش گیتی و آرامش اجتماعی جهان اسلام را، از آنان سلب کرده و حتی تمام جهان را در خطر گسترش لهیب آتش ویرانگرش قرار داده و همه جهان از این پدیده شوم نگران هستند؛ توجه کردن و مطالعات علمی، تحقیقی نمودن و بررسی ریشه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، اعتقادی و …. از سوی محققین و پژوهشگران محترم گامی است که می‌تواند مقدمه و درامدی بر مهار این پدیده زشت و شوم در تاریخ معاصر و زمینه پالایش اندیشه اجتماعی مسلمانان از تولید و بازتولید چنین گرایش‌های مخرب و ضد انسانی، ضد اجتماعی و ضد اخلاقی باشد.

جرم‌انگاری تروریسم از منظر آموزه‌های فقه جعفری و حنفی؛ اثری است که در راستای محقق ساختن چنین هدفی به نگارش درآمده و به نیت برآورده شدن چنین هدفی به تحقیق گرفته شده است. امیدواریم که تولید این اثر و اثرهای دیگری در این زمینه بتوانند گامی در خشکاندن ریشه پدیده تروریسم باشد و این آفت انسانی و بلای اجتماعی که در کسوت اسلام جلوت نموده است از میان رفته و بیش از این با آبروی اسلام و مسلمین بازی صورت نگیرد و بشریت و مسلمانان از شر این پدیده نامیمون و ناگوار رهایی یافته و نجات یابند.

این اثر، دومین اثر از جناب حجه الاسلام و المسلمین محمدهادی نبوی است که به تازگی از چاپ برآمده و وارد بازار کتاب گردیده است. این کتاب همان‌طوری که از عنوانش پیداست پیرامون موضوع «تروریسم» است. این کتاب در قطع جیبی طراحی و به زیور طبع آراسته گردیده است. بریده از فرم نسبتا خوب و احیانا کاستی‌های ظاهری و شکلی آنان می‌توان اذعان نمود که این کتاب به موضوع نو و مبتلابه جهان امروز عموما و جهان اسلام خصوصا از منظر دو مذهب فقهی، (فقه جعفری و حنفی) که شاید بیشترین پیروان را در میان مسلمانان داشته باشد توجه کرده و جرم‌انگاری تروریسم را از منظر این دو فقه به کاووش گرفته و به تحقیق نشسته است.

«طرح نو» تولید این اثر خوب، مفید و مساله‌محور را به جامعه فرهنگی و کلیه کسانی که دغدغه فکری و حساسیت اجتماعی نسبت به پدیده هراس‌افکنی (تروریسم) دارند و بالاخص به نویسنده و پژوهنده اثر، یعنی فرهیخته گرامی جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای نبوی تبریک گفته و آرزوی توفیقات بیشتری را در این عرصه برایش می‌نماید.

امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما