کد مطلب : 3169
دوشنبه ۳۱ ثور ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹
14329
فاقددیدگاه
اداره «خط نو»

تسلیت به ملت بزرگ ایران

Z4mlxWKycC6E
«رویداد تلخ و ناگوار سقوط بالگرد ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای رییسی و هیات همراه آن، رخداد تلخ و جان‌سوز تازه‌ای است که دیروز به وقوع پیوسته است. در این اتفاق ناگوار ریاست محترم جمهوری اسلامی و وزیر محترم خارجه و هیات همراه، جان‌های عزیزشان ازدست‌داد و آسمانی شدند. این ضایعه سنگین و این رویداد غمین را نخست به مقام معظم رهبری و به ملت برادر، مسلمان، هم‌زبان و هم فرهنگ، ایران اسلامی و به خانواده‌های محترم آن‌ها و به همه‌کسانی که در این مصیبت داغدار شده‌اند تسلیت گفته و برای سفرکردگان دیار ابدی، غفران الهی و برای بازماندگان صبر علوی را آرزو می‌کنیم.»

روند پرشتاب تحولات تاریخی هر ملت و قومی مملو از رخدادهای تلخ و شیرین است. حیات فردی و اجتماعی بدون این فرازوفرود و حادثه‌های ناگوار و تلخ نیست. بی‌شک ملت بزرگ ایران که سابقه دیرین تاریخی دارد در طی مسیر تاریخی خویش رویدادها و حوادث تلخ و شیرین بسیاری را چشیده و تجربه نموده است. پختگی و تکامل تاریخی این ملت، مرهون آب‌دیده شدن در کوره حوادث و رویدادهای است که اتفاق افتاده و می‌افتد. ایران اسلامی در طول تاریخ پرفراز و نشیبش شاهد رویدادهای گوناگون تلخ و شیرین بوده است. تجربیات تاریخی گذشته امروز ایران را شکل داده و ساخته است. انقلاب اسلامی در ایران یکی از هزاران رخدادهای تاریخی است که ملت ایران آن را تجربه کرده است. در بستر این انقلاب و برای حراست و پاسداشت از این رویداد تاریخی، ملت ایران، رخدادهای تلخ و شیرین بسیار زیادی را از سر گذرانده است.

در این چند سالی اخیر، مردم ایران شرایط دشوار و رخدادهای ناگواری را شاهد بوده و لحظه‌های پرالتهابی را سپری کرده‌اند. از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا گرفته تا شهادت سرداران سپاه در کشور سوریه، از تحریم‌های اقتصادی تا دسیسه‌چینی برای براندازی همه و همه رخدادهایی‌ هستند که ملت ایران همه‌ی آن‌ها را تجربه کرده و پشت سر گذاشته است. رویداد تلخ و ناگوار سقوط بالگرد ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای رییسی و هیات همراه آن، رخداد تلخ و جان‌سوز تازه‌ای  است که دیروز به وقوع پیوسته است. در این اتفاق ناگوار ریاست محترم جمهوری اسلامی و وزیر محترم خارجه و هیات همراه، جان‌های عزیزشان ازدست‌داد و آسمانی شدند. این رویداد نه‌تنها ملت ایران را داغدار و سوگوار نمود که خیلی از مسلمانان جهان و کشورهای هم‌جوار و حتی غیرمسلمان را متاثر ساخت. این ضایعه سنگین و این رویداد غمین را نخست به مقام معظم رهبری و به ملت برادر، مسلمان، هم‌زبان و هم فرهنگ، ایران اسلامی و به خانواده‌های محترم آن‌ها و به همه‌کسانی که در این مصیبت داغدار شده‌اند تسلیت گفته و برای سفرکردگان دیار ابدی، غفران الهی و برای بازماندگان صبر علوی را آرزو می‌کنیم.

هرچند بار این مصیب بسیار سنگین و تاثیر این فاجعه بسیار توان‌سوز است اما یقین داریم که ملت بزرگ ایران و مسوولین محترم نظام، با درایت و تدبیر این حادثه را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته و خلای به وجود آمده را پر و به راه و مسیر خویش ادامه خواهد داد. روح همه‌ی جان‌باختگان فاجعه سانحه هوایی شاد و یادشان گرامی باد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما