کد مطلب : 2372
شنبه ۷ ثور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
9285
فاقددیدگاه
همایون رسا

لیست گوسفندی غنی و برگ سبز صلح فاشیستی

غنی-و-عبدالله-طالب-و-اخوانی-نکتایی-پوش
«فاشیست لیست ترتیب می‌دهد و تروریست آن را به استهزا می‌گیرد. طالب و غنی که هردو برای منافع پشتون هم آدم می‌کشند و هم‌بازی صلح را سامان می‌دهند، از نشستن افراد بر سر سفره خالی صلح و نشست مشورتی لوی جرگه و نیز از موفقیت چنین نمایش تحقیرآمیزی لذت برده و بیش از هرزمانی استحقاق حکومت کردن بر چنین مردمی را باور می‌کنند. دفاع از دولت غنی و در مقابل، موضع‌گیری علیه تروریستان طالب، هردو به یک اندازه افراد لیست شده را به سمت کشتارگاه فاشیست سوق می‌دهند و هیچ حاصلی دیگری جز این ندارد.»

اشرف غنی و طالبان تروریست، بدترین جنایت‌کاران امروز در افغانستان‌اند. هزاران جوان اردوی ملی، پلیس ملی، کارمندان دولتی و رسانه‌ای، عدالت‌خواهان مدنی، دانشجویان مکاتب، ورزشکاران و مردم ملکی توسط همین جانیان به خاک و خون کشیده شدند. در دوران غنی، هیچ خانه‌ای بدون مصیبت باقی نماند و هیچ مادر، پدر، و خواهر و برادری وجود ندارند که امروز داغ بهترین عزیزانشان را ندیده باشند. در این دوره، گلوی تبسم‌ها بریده شد و داغ یتیمی هزاران کودک دیگر بر قلب تاریخ ستم سالار افغانستان مهر خورد.

صدها زن و مرد، پیر و جوان نیز یا آواره دیار غربت شدند و یا با دود و باروت انتحار گران تروریست روی پلک‌های خس زابل و دهمزنگ کابل جا گرفتند. گرسنگی سربازان، رشوه‌خواری کارمندان، فساد اخلاقی درجه‌داران، خیانت به نشانه‌ی خردمندی سران، واقعیت‌های تلخی‌اند که فقط بی‌شرمان تبعیض‌گر آن‌ها را تحمل می‌کنند. بااین‌حال، برگ‌های غنی و تروریستان هرروز سبزتر از روز دیگر می‌شوند؛ به قسمی که با نشان دادن گوشه‌ای از آنان، چه دربازی‌های انتخاباتی و چه در نیرنگ‌های صلح دجالی، افراد بدون هیچ ملاحظه‌ای در لیست فاشیستی مسافرتی قطر و خیمه‌شب‌بازی لوی جرگه درمی‌آیند.

در مذاکره خیالی صلح قطر و لوی جرگه‌، دو طرف آن تروریستان قومی و جنایت‌پیشگان جنگی‌اند. دیگران که در نقش صرفا لیست۲۵۰ نفره سفر قطر و احیانا بیشتر از آن در خیمه لوبیاپلوی لوی جرگه، فقط لیست فاشیست را با تمام شرمندگی، تمسخر و خودباختگی غنا می‌بخشند. آنچه در این‌گونه لیست شدن‌های گوسفندی برای غنی و طالبان اهمیت دارد، میزان دویدن افراد در پی بوییدن برگ سبز صلح و مشغول شدن در آخور لوی جرگه بدون اندک تاملی از وارد شدن خود به خودی آن‌ها در کشتارگاه تروریستان‌اند. در چنین کشتارگاهی، اگر افرادی چون سعادتی طفلک، جوان ناکام لقب گیرد هیچ اتفاقی جز کاهش تورم لیست نشست دوحه رخ‌ نداده و جز صلح طعمه‌‌واره قوم‌گرایان و خیمه آخور گونه لوی جرگه برای گرسنگان سیاست، معنا نمی‌دهد.

ساماندهی چنین لیست‌های مسافرتی، به بازی گرفتن مردم، گوسفندان سیاسی در زمین فاشیسم و سرانجام ذبح گوسفندان به‌پای تثبیت انحصار قدرت است. نقش دوگانه یا منافقانه معامله‌گران سیاسی، واقعیت این بازی را که در قالب لیست استهزا‌آمیز نشست دوحه و فرا لیست لوی جرگه‌ای آن به اجرا درمی‌آید، برملاتر می‌سازد. این‌ها که عمدتا در لیست تفریحی خیالی قطر جا نگرفتند و گاها از تحریم لوی جرگه هم ‌سخن می‌گویند، در حقیقت بازی را تسهیم می‌کنند، نه تحریم. غیبت سران از لیست قطر و تحریم پس مانده‌های لوی جرگه جز نیرنگ خاینانه لاش خوران سیاسی و ژیست روباه گونه‌ای در مقابل گرگ‌های هماهنگ فاشیست نیست. آنچه در این بازی فاشیستی رقت‌انگیز می‌ماند، نمایش لیست کسانی‌اند که شادمانه، اما بی‌اطلاع، غرق در تماشای خواب‌گونه کاخ‌های مجلل قطر، نحوه چیدمان میزهای مذاکره و چگونه اراد سخن در موضوع صلح‌اند، درحالی‌که غنی و طالبان به‌صورت هماهنگ و به شکل تمسخرآمیز تیغ تیز تروریستی را در درون خیمه لوی جرگه روی رگ‌های معصومانه این‌ افراد گذاشته‌اند.

فاشیست لیست ترتیب می‌دهد و تروریست آن را به استهزا می‌گیرد. طالب و غنی که هردو برای منافع پشتون هم آدم می‌کشند و هم‌بازی صلح را سامان می‌دهند، از نشستن افراد بر سر سفره خالی صلح و نشست مشورتی لوی جرگه و نیز از موفقیت چنین نمایش تحقیرآمیزی لذت برده و بیش از هرزمانی استحقاق حکومت کردن بر چنین مردمی را باور می‌کنند. دفاع از دولت غنی و در مقابل، موضع‌گیری علیه تروریستان طالب، هردو به یک اندازه افراد لیست شده را به سمت کشتارگاه فاشیست سوق می‌دهند و هیچ حاصلی دیگری جز این ندارد. نمایندگی از دولت غیر مشروع غنی و نیز دل‌خوش بودن از صلح با تروریست‌های قومی، رقصیدن با سر و دامن پرخون در زمین فاشیست بدون چیدن کوچک‌ترین لاله‌ای از خارزار فاشیستی آن است. چون آنچه تاریخ از زمین فاشیست حکایت می‌کند، جنایت، نسل کوشی، قتل و غارت، درنده‌خویی، عصبیت نژادی، تبعیض و…، در آن نروییده و جز از خون مردم بی‌گناه آب نخورده است.

بااین‌حال، هر برگ خونینی را که فاشیست نشان می‌دهد، گرسنه‌های نام و نشان ما آن را سبز دیده و گوسفندوار برای رسیدن به آن سر از پا نمی‌شناسند. این برگ‌ها در هر لفافه‌ی که باشند‌ـ‌ انتخابات، قاب‌های رنگین محفل قطر و یا آخور لوی جرگه‌ـ، برگ‌های فاشیسم‌اند و رنگ حقیقی آن‌ها نیز خونین است، نه سبز! درنتیجه، افرادی که لیست‌‌ فاشیست را تیره می‌کنند و برگ خونین آن را به رنگ‌های انتخابات، صلح و نشست مشورتی لوی جرگه، سبز می‌بینند، بدانند که ناآگاهانه، بی‌اراده، فاقد طرح و سخن از خود و بدون کدام نقشی در تغییر یا تعیین زمین‌بازی و بازیگر، به استهزاء گرفته‌شده و زودتر از دیگران به کشتارگاه فاشیستان تروریست می‌روند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما