کد مطلب : 2326
یکشنبه ۲۱ دلو ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
2980
فاقددیدگاه
عبدالخالق فصیحی

انتخابات و گردهمایی قماربازان سیاسی!

تیم غنی و اتمر
«شگفتی در این است که مردم اعم از تحصیل‌کرده‌های حوز‌وی و دانشگاهی با شناخت کاملی که از این قماربازان سیاسی خود دارند، بدون هیچ ملاحظه‌ای بازهم به حمایت از اشرار انتخاباتی سر می‌شکنند. قماربازان انتخاباتی نیز با استفاده ازاین‌رو آورد گوسفندی به‌راحتی مردم و نخبگان جامعه را به دسته‌های مختلف تقسیم کرده و با نشان دادن یک برگ سبز همه را به دنبال خود برای گرم شدن بیشتر میدان قمار می‌کشانند!! مگر از یاد برده‌ایم که حنیف اتمر و غنی، این دو سرکرده تروریستان داعش و طالب، چگونه جوانان و مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند و چه فجایعی را در گوشه گوشه کشور علیه اقوام غیر حاکم خلق کردند؟»

جای شگفتی نیست که چرا همواره سردمداران تروریست، معامله‌گران خاین و قماربازان شیاد، تیم‌های انتخاباتی ریاست جمهوری را تشکیل داده و می‌دهند! چون این کشور به معنای واقعی کلمه از اختیار افغانستانی‌ها خارج و به اشغال قدرت‌های بیرونی درآمدهاست. درواقع این قدرت‌های بیگانه‌اند که تعیین‌کننده رییس جمهور، معاونین و در حقیقت مشخص‌کننده رییس تروریستان، دزدان، قماربازان و معاونین آنان برای نوکری خود به بهانه انتخابات‌اند. بنابراین، انتخابات توافقات بین تیمی دزدان داخلی و تکت‌های انتخاباتی آن‌ها تحت اشراف اراده یا توافقی از پیش تعیین‌شده اشغالگران بیگانه رقم می‌خورد، نه بااراده سران تروریست، دزدان معامله‌گر و قماربازان سیاسی توسط آرای مردم. اشغالگران بیگانه، اعم از منطقه‌ا‌ی و فرا منطقه‌ای آن، فقط از همین دزدان شیاد، معامله‌گران خردوان و قماربازان لوچک، به‌ظاهر حمایت و در باطن از آن‌ها سواری می‌کشند، چون اگر این‌گونه آدمک‌ها را به خدمت نگیرند، حضور نامشروع و مداخلات ویرانگرانه‌شان در این کشور به‌شدت مورد پرسش قرار می‌گیرد. اما عروسک‌های خوش‌رقص داخلی، هیچ شرفی جز بقا در میدان‌ها قمار، معامله و دزدی را باور ندارند.

اما شگفتی در این است که مردم اعم از تحصیل‌کرده‌های حوز‌وی و دانشگاهی با شناخت کاملی که از این قماربازان سیاسی خود دارند، بدون هیچ ملاحظه‌ای بازهم به حمایت از اشرار انتخاباتی سر می‌شکنند. قماربازان انتخاباتی نیز با استفاده ازاین‌رو آورد گوسفندی به‌راحتی مردم و نخبگان جامعه را به دسته‌های مختلف تقسیم کرده و با نشان دادن یک برگ سبز همه را به دنبال خود برای گرم شدن بیشتر میدان قمار می‌کشانند!! مگر از یاد برده‌ایم که حنیف اتمر و غنی، این دو سرکرده تروریستان داعش و طالب، چگونه جوانان و مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند و چه فجایعی را در گوشه گوشه کشور علیه اقوام غیر حاکم خلق کردند؟ از یاد برده‌ایم که محقق چپنکی و این شیفته معاونت، چگونه در برابر گریه‌های مردم داغ‌دیده عربده مستانه و بی‌عقلانه کشید!؟ فراموش کردیم که خلیلی، این سوداگر متقلب و حواریون خنیاگر آن به دلیل حمایت از اشرف غنی تروریست تا دیروز چگونه با عبدالله قمارباز اظهار دشمنی می‌کردند و امروز با استفاده از سعادتی طفلک به آن دست دوستی می‌دهد!؟

گمان نکنم که کسی این ترور و تروریست پروری، قمار و قماربازی‌ کاندیداهای دیروز و امروز را فراموش کرده باشند! مردم به یاد دارند که حنیف اتمر چگونه مردم را با استفاده از نام داعش و طالب دل به داغ کرد! قتل‌عام‌های هدفمند، گسترش ناامنی‌های حساب‌شده، تبعیض و خیانت در پروژه ملی توتاپ و صدها جنایت آشکار اتفاق افتاده دیگر در دوره پنج‌ساله دزدی و قماربازی اشرف غنی، قابل از یاد بردن و از یاد رفتن نیست. وقتی این جنایت‌ها را کمی با خود مرور کنیم، شاید حتی فکر حمایت از چنین قماربازهای جنایت‌پیشه را از ذهنمان دور ساخته و خود را در برابر خون‌های هزاران شهید مظلوم و ملامت ابدی در مقابل مردم بی‌چاره و به خون نشسته افغانستان، مسوول بدانیم. اگر غیرازاین باشد، ما باید یا به انسانیت خود شک نموده و یا به شرکت خود در شیادیت شیادان انتخاباتی یقین داشته باشیم. پس بیاییم ملاحظات حزبی، سمتی، تیمی و سیاسی را کنار گذاشته و به قماربازان دیروز و امروز نه گفته و منافع مردم را بر همه‌چیز مقدم بداریم. چون در این وضعیت، نه انتخابات مبتنی بر آرای مردم وجود دارد و نه به آرای آن‌ها احترام گذاشته می‌شود، بلکه قدرت‌های بیگانه، هم انتخابات و هم نتیجه آن را بین خود تقسیم کرده و از قبل به توافق رسیده‌اند. قماربازان داخلی نیز ثمره مادی آن، یعنی خورده‌ریزه‌ای مرده‌شوخانه‌ها، شراب‌خانه‌ها و جنده‌خانه‌های شرق و غرب را پیشاپیش به جیب زده و به حساب‌های شخصی‌شان جابه‌جا نموده‌اند. فقط فلسفه گروه‌بندی تروریستان، دزدان و قماربازان انتخاباتی، صرفا یک گردهمایی قماربازانه و دزدانه بر سر چگونه خوردن جیفه‌های است که باداران خارجی و منطقه‌ای‌شان در میدانی به نام انتخابات انداخته‌اند تا با سرگرمی دزدان، منافع خودشان را تعقیب کنند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما