• جمعه ۱۹ حوت ۱۴۰۱ - ۱:۳۹
  حسین جوهری
  «شعار‌ها و استفاده‌جویی‌های شیخین یکی از نمونه‌های بارز عینی بی‌شعوری در مقیاس قومی، فراقومی و حتی جهانی به شمار می‌آید چون همین بی‌شعوری بود که جنبش تبسم و جنبش روشنایی را با خاک یکسان کرد و کنش‌های اجتماعی جنبش را در سطح ملی و جهانی ضرب‌ صفر نمود. این بی‌شعوری تاریخی باعث نفاق سیاسی و قومی شد. دیگر سال‌ها بگذرد تا سرزمین خسته از ظلم و استبداد و تبعیض سیستماتیک چنین جنبشی را پرورش دهد که حقوق سیاسی، مدنی، شهروندی و اجتماعی را پیگیری و برای تحقق آن تلاش نماید و در راه تحقق آرمان‌هایش همه‌چیز و حتی جان دهد.»
 • پنج شنبه ۱۸ حوت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
  ع- جاوید
  «پیامبر (ص) با توجه به آیات شریف قرآن، نشانه‌ها و شاخصه‌های شخصیت و حکومت جهانی مهدی (ع) را در خطبه‌ها و سخنرانی‌ها و آخرین خطبه (خطبه غدیر) بیان می‌کند که می‌توان از آن‌ها به سیره حکومتی مهدوی (ع) تعبیر کرد. مفسرین گران‌قدر بیش از صد آیه قرآن کریم را که به حکومت و ویژگی‌های حکومت جهانی امام عصر (ع) دلالت دارند را برشمرده‌اند و به بیش از هزار روایت معتبر که بشارت ظهور آخرین منجی و تشکیل حکومت جهانی او داده را نقل کرده‌اند.»
 • چهارشنبه ۱۰ حوت ۱۴۰۱ - ۹:۳۸
  ع- جاوید
  «مکتب عظیم عاشورا با رهبران و پدیدآوران چنین پیشوایان بزرگ، رنگ و جلوه‌ی جاودانگی به خود گرفت. حضرت ابوالفضل (ع) که به لقب قمر بنی‌هاشم ملقب و افتخار پرچم‌داری نهضت پرارج و شکوه عاشورا را با خود داشت. که آوازه‌ی بصیرت و شجاعت و جوانمردی و صداقت و وفاداری و ادب و دلیری و قهرمانی آن حضرت، زبانزد دوست و دشمن بوده است. او که پایمردی و دلاوری و شجاعت را از پدری چون امیرالمومنین (ع) و از مادری چون ام‌البنین(س) در خود داشت، پرچم‌داری نهضت حسینی (ع) به‌حق، شایسته‌ی شخصیت والا و ارجمند او بود.»
 • یکشنبه ۳۰ دلو ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
  ع ـ جاوید
  «گفتمان وحی که با دستور آفریدگار دانا و توانا به خواندن و تعلیم و تعلم و تهذیب و تزکیه و در یک‌کلام اعتلای انسانیت، قلب اعتقادات بی‌اساس و بی‌بنیاد و غیرمنطقی و غیراخلاقی و موهوم و خرافی جامعه جاهلی و تمام جوامع جاهلی قدیم وجدید را نشانه رفت. اساس اعتقادات شرک‌آلود گذشته و آینده را باایمان و اعتقاد به خالقیت و ربوبیت خدای یگانه که همو آفریدگار جهان و انسان است و هم تدبیر و اداره و مدیریت هستی را آن‌گونه که خود می‌داند و اداره می‌کند، توسط آخرین فرستاده خود به گوش هوش انسان و جهان اعلام و ابلاغ کرد.»