• شنبه ۱ عقرب ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  نوید سرابی
  «وقتی پنجشیر یک نه تاریخی را به حاکمیت استبداد تاریخی و استیلای دوباره بی‌چون و چرایی طالبان پشتونی گفت، .... آن‌طوری که باید حمایت می‌گردید نه‌تنها نگردید که حتی شروع به تخریب و بهانه‌گیری‌های بنی اسراییلی نمودند و پرچم و... را بهانه تراشیدند و تلاش نمودند که این مقاومت از اقبال عمومی برخوردار نگردد و مرزهای قومی و حصارهای جاهلی نشکند تا بازار قوم‌فروشی این‌ها کساد نگردد و سفره پهن‌شده بر خون ملت و رذالت خیانت برچیده نگردد. بهانه و جرم این نه‌ای گستاخانه و ایستادگی شجاعانه، (از دید هزاره‌ها و ازبک‌ها) این بود که مربوط به قوم تاجیک و (از دید درون تاجیکی) این بود که این مقاومت مربوط به منطقه پنجشیر است.!
 • سه شنبه ۱۳ میزان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
  عباس جاوید
  «پیامبر اکرم (ص) دارای خلق عظیم: "إنک لعلی خلق عظیم" قلم /4 (و تو – ای پیامبر- سجایای اخلاقی عظیمی داری) در این آیه شریفه که خداوند حسن خلق پیامبر را می‌ستاید، و آن را بزرگ می‌شمارد، با توجه به سیاق آیه، بر اخلاق پسندیده اجتماعی آن حضرت با جمله اسمیه و تاکید با "إن" و "لام" نظر دارد، اخلاقی که مربوط به معاشرت است، از قبیل استواری بر حق، صبر در مقابل آزار مردم و خطاکاری‌های اراذل و عفو و اغماض از آنان، سخاوت، و مدارا و... پیامبر (ص) با خلق عظیم خود توانست در دل‌ها نفوذ و بر قلب‌ها حکومت کند و در پیشبرد اهداف همه را همراه خود نماید.»
 • دوشنبه ۱۲ میزان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
  محمد عرفانی
  «امروز وقت آن رسیده است که سایر اقوام رنجدیده افغانستان، گام در میدان مبارزه و رویارویی با گروه فاشیست و جاهل و بی‌کفایت وحشی را در سرلوحه کار خودشان قرار بدهند. باید برای نجات مردم و تامین آینده روشن‌تر برای نسل‌های بعدی خودشان، به دنبال چاره‌ی کارساز از طریق پر کردن خلا باشند که توانایی به چالش کشیدن این گروهک مزدور و خبیث را داشته باشند و افغانستان را در مسیری متفاوت از سرنوشت غم‌انگیز کنونی‌اش قرار دهد؛ مسیری که با تلاش در میدان مبارزه و فراهم کردن سرزمین امن‌تر و زندگی بهتر برای همه اقوام ساکن در کشور توام باشد.»