• جمعه ۳۱ اسد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  حبیب الله نظری
  «اسلام، مصیبت بزرگ‌تر ازآنچه مسلمان نماها از پیش خود ساختند (بدعت)، و دروغ‌هایی که غلات پرداخته و بدان نسبت داده‌اند، به خود ندیده است! این کار سبب تباهی عقل مسلمانان شده و بیگانگان را نسبت به آن‌ها بدگمان کرده است. (محمد عبده)»
 • جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  محمد عرفانی
  «اعتماد کردن عده‌ای از سیاست‌مداران کشور ما به طالبان و ایمان آوردن به این‌که طالب در پی صلح و درصدد آوردن امنیت برای سراسر افغانستان است، ساده‌لوحانه و از درک نادرست و ناآگاهی از تاریخ گذشته و حال طالبان و ‌اهداف طالبان و ذات طالبان است. در میان طالبان هیچ گروه، لشکر،‌ رهبر و سرباز دموکرات، معتقد به اعلامیه جهانی حقوق بشر، آزادی بیان، دموکراسی و آزادی و حقوق زنان وجود ندارد. طالبان در طول سالیان جنگشان علیه دولت و نیروهای خارجی فقط تغییر نظام، ‌خروج نیروهایی خارجی و بنیادگذاری نظام شرعی اسلامی را خواسته‌اند و همچنان بر این خواسته‌های خود متعهد هستند.»
 • یکشنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  احمد تیموری
  «با توجه به آنچه گفته شد، تیم ارگ در شرایط خطرناک کرونایی و اوضاع بد امنیتی و گستردگی فقر اقتصادی و... اقدام به چنین بازی‌ها و مانورهای مضحک کردند تا به خیال خامشان برای خود مشروعیت سیاسی و مقبولیت اجتماعی کسب و در مذاکرات آینده دستاویزی در برابر طالبان دست‌وپا کنند. تیم ارگ امیدوارند که با دایر نمودن جرگه نمایشی بتوانند طالبان را فریب داده و مقهور شکوه سیاسی و عظمت و اقتدار مردمی خود نمایند و از این طریق خواست‌های خود را برای حفظ جایگاه غصب شده، خواست مردم جا زده و عبور از اشرف غنی را برابر با عبور از نظام و دستاوردهای دو دهه معرفی نمایند.»
 • سه شنبه ۷ اسد ۱۳۹۹ - ۰:۳۶
  محمد عرفانی
  « پاكستان كه بر سر مسایل كشمیر با كشور هند نزاع دایمى و تاریخى دارد و افغانستان هم به خاطر حل مسایل پشتونستان و خط مرزى «دیورند» همواره یكى از متحدان منطقه‌ی دولت هند به حساب می‌آید. به همین دلیل پاكستان همیشه خواهان افغانستان، ضعیف، فقیر و طرفدار دولت بی‌ثبات در این كشور بوده و هست. زیرا هر گاهی كه دولت نیرومند در افغانستان به وجود ‏آمده است مساله آزادى پشتونستان و خط مرزى «دیورند» در راس برنامه‏‌هاى آن دولت قرار داشته است.»
 • چهارشنبه ۱ اسد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  مدیریت طرح نو
  «لازم می‌دانیم یادآور شویم که احمد بهزاد تاکنون از مطالبات عدالت‌خواهانه مردمی قدمی عقب ننشسته و به آرمان و اهداف شهدای دوم اسد پایبند مانده و هیچ معامله‌ای برای رسیدن به مقاصد شخصی نکرده است. ازاین‌روی ما دسیسه‌چینی و توطیه‌‌های ناجوانمردانه علیه این چهره شاخص و یار عدالت‌خواه جنبش روشنایی از سوی تمامیت‌خواهان تبعیض پیشه و سایر بدخواهان را شدیدا محکوم نموده و حمایت قاطع خود را از او و یاران هم‌رزمشان ابراز داشته و از مردم بیدار و عدالت‌خواه خویش می‌خواهیم که این حنجره رسای دادخواهی و عدالت‌طلبی خود را تنها نگذاشته و او را در این مبارزه دشوار حمایت همه‌جانبه داشته باشند.»