• دوشنبه ۱ اسد ۱۳۹۷ - ۷:۵۲
  خالق فصیح
  «به هر صورت، یکی از زوایای دیگری که دسیسه شدگی سران سیاسی را برملا می‌سازد، تفرقه‌افکنی این‌ها علیه مردم و نیروهای مردمی خودشان در مواقع مختلف، ازجمله در جریان جنبش تبسم و روشنایی است. موضع محقق در جنبش تبسم که یادآوری آن برای هر صاحب وجدانی دردآور است، و باز عملکرد تفرقه‌آمیز ایشان و پا پس کشیدن فریب‌کارانه خلیلی در جنبش روشنایی، هیچ توجیهی غیر از دسیسه شدگی و ابزار بودگی این‌ها برای تفرقه ندارد. درصورتی‌که مردم در جریان این دو جنبش، جز برای دادخواهی از سر بریده ناموس و مطالبات برحقشان، به خیابان‌ها نیامده بودند و مخاطبشان هم دولت فاشیست قوم‌گرا بود، نه محقق و خلیلی.»
 • جمعه ۲۲ سرطان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  علی غزنوی
  «امروز اگر قوم افغان به خاطر انتحار و انفجارهای غیرانسانی‌شان وحشی و غیر متمدن خوانده می‌شوند اقوام غیر پشتون و گروه‌های انسانی دیگری که توان مبارزه و مهار این توحش و بربریت تاریخی را ندارند نیز نمی‌توانند انسا‌ن‌های مدرن و پیشرفته‌تر از پشتون‌ها محسوب گردند. اگر اقوام غیر پشتون یکسر و گردنی بالاتر از قوم افغان می‌داشتند در طول این‌همه سال باید تدابیر مبارزه و مهار این قوم هیولایی را می‌اندیشیدند و در برابرشان به مبارزه بر می‌خواستند و سعی می‌کردند که آن‌ها را اهلی کرده و متمدنش بسازند و در قرن 21 این‌همه از کاروان تمدن بشری عقب‌مانده نمی‌بودیم و این‌همه از دست بی‌تدبیری و بی‌عرضگی و بی‌لیاقتی خود رنج نمی‌بردیم.»
 • دوشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
  رضا نوید
  «بنابراین، تغییر سمت‌ها از قبیل رییس دولت بودن، مشاور امنیت ملی بودن، نماینده مجلس بودن، تروریست بودن و همین‌گونه نام‌های مانند ملا عمر و اشرف غنی و...، هیچ تغییری در هویت و کیستی شورشیان منتسب به قوم حاکم،ایجاد نمی‌کند. چون سیاست برای ایجاد شورش، خواست یک فرد یا گروه نیست، بلکه در اصل تثبیت حضور غاصبانه «قوم و نژاد»به‌عنوان وجه مشترک همه شبکه‌ها، شاخه‌ها و افراد وابسته به تبار پشتون، از طریق ایجاد شورش است.»
 • شنبه ۹ سرطان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  عزیز پرهیز
  «فساد عمده‌ای که سبب فساد همه اقشار گردیده و کشور را به جهنم تبدیل نموده و مردم در درون آن می‌سوزند، فساد ملاهای است که از دین به‌عنوان سرمایه اجتماعی، قمار سیاسی و دکانی برای زراندوزی و ابزاری برای بازیگری جهت رسیدن به اهداف دنیایی استفاده می‌کنند.! فساد ملاها باعث شده که فساد همگانی شود و هنجارهای اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی فروریخته و از میان بروند و جامعه به یک وضعیت آنومیک و روابط اجتماعی آسیب ببیند و وجدان‌ انسانی بمیرند. از فساد آخوندها فساد در همه اقشار و همه اصناف سرایت کرده و فساد همگانی شده و تمام‌اندام‌های جامعه را فرا گرفته است.»
 • دوشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  هادی سلطانی
  «پس از ورود به این کشور با استقبال مردم و نهادهای دولتی روبرو شدیم و ما را به یک کمپ موقت انتقال دادند. من بعد از استراحت به سمت شهر وین حرکت کردم و خودم را در آنجا به پلیس تحویل دادم ولی من را یک ماه دیرتر وقت دادند و بعد از یک ماه من را به یک کمپ خارج از شهر وین که تقریبا 50 دقیقه با قطار فاصله داشت بردند. بعد از معاینه کردن و چند سوال ما را در داخل یک سالن بزرگ جای دادند و نکته جالب این بود که یکی از هم‌محله‌های شهر قم را در داخل کمپ دیدم و سلام‌علیک و احوال‌پرسی کردیم خلاصه بعد از دو سه روز ما را از داخل سالن و داخل اتاق‌های کوچک‌تر انتقال دادند روزهای سختی بود.»